Komercjalizacja projektów i patentów Rawa Mazowiecka
Firma Hagmed z siedzibą w Rawie Mazowieckiej prowadzi działania mające na celu komercjalizację projektów i patentów. Angażuje się w wiele projektów inwestycyjnych dofinansowywanych m.in. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Firma posiada 7 patentów i nieustannie opracowuje nowe innowacyjne rozwiązania technologiczne m.in. w dziedzinie medycyny. Prowadzi współpracę z wieloma prestiżowymi ośrodkami naukowo-badawczymi.
Podejmowane przez Hagmed działania z zakresu komercjalizacji projektów i patentów mają na celu m.in. promocję i wprowadzenie na rynek nowoczesnych technologii, zwiększenie potencjału i rozpoznawalności firmy, nawiązanie współpracy z nowymi klientami w kraju i za granicą oraz zwiększenie zysków z eksportu.
„Mobilna Platforma Kryminalistyczna do szybkiej identyfikacji na miejscu zdarzenia masowego – ataku terrorystycznego lub katastrofy”

HAGMED sp.z o.o. sp.k. jako członek Konsorcjum wraz z Politechniką Warszawską – Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych oraz Wojskowymi Zakładami Łączności Nr 1 Spółką Akcyjną realizował projekt pt. „Mobilna Platforma Kryminalistyczna do szybkiej identyfikacji na miejscu zdarzenia masowego – ataku terrorystycznego lub katastrofy”, który był finansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa nr 9/2018.
Celem projektu było opracowanie, rozwój i przetestowanie w warunkach rzeczywistych technologii wspomagającej zwalczanie terroryzmu i identyfikację ofiar katastrof. Zbudowany w trakcie realizacji projektu prototyp platformy został zwalidowany i sprawdzony w warunkach operacyjnych oraz sporządzona została jego dokumentacja techniczna.
Projekt finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.
Miłym zakończeniem projektu była publiczna prezentacja „Mobilnej Platformy Kryminalistycznej do szybkiej identyfikacji na miejscu zdarzenia masowego – ataku terrorystycznego lub katastrofy” podczas Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Kielcach w dniach 28-29 05.2022. Podczas tych targów zaprezentowane zostały unikalne rozwiązania i technologie wykorzystywane w działaniach na rzecz obrony bezpieczeństwa publicznego.
Podczas targów przyznano nagrody i wyróżnienia za najlepsze rozwiązania w tej dziedzinie. Z wielka satysfakcję przyjęliśmy wiadomość, że nasz projekt został wysoko oceniony i wyróżniony przez organizatorów
Okres realizacji od 10.12.2018 r. do 09.05.2022 r.
„Opracowanie i wyprodukowanie pierwszej polskiej elektrody ablacyjnej”

HAGMED Spółka z o.o. Spółka Komandytowa dawniej Zakład Tworzyw Sztucznych HAGMED Zając i Tomaszewski Sp. Jawna realizowała projekt pt. „Opracowanie i wyprodukowanie pierwszej polskiej elektrody ablacyjnej”, który był dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Podstawowym celem projektu było opracowanie, wyprodukowanie prototypów, przetestowanie a w konsekwencji wprowadzenie na rynek i do praktyki klinicznej pierwszej polskiej elektrody ablacyjnej.
Efektem realizacji projektu jest opracowana i gotowa do wdrożenia w praktyce klinicznej metoda leczenia zaburzeń rytmu serca z zastosowaniem innowacyjnego znacznie ulepszonego w stosunku do oferty konkurencji pod kątem cech funkcjonalnych a jednocześnie tańszego, wyrobu medycznego- elektrody ablacyjnej firmy HAGMED.
Program Operacyjny: POIR 00.00.00. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa: POIR 01.00.00. Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie: POIR 01.01.00. Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie: POIR 01.01.01. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.
Okres realizacji od 01.01.2016 r. do 30.09.2021
„Promocja wyrobów medycznych firmy HAGMED dla zwiększenia eksportu i rozpoznawalności marki na rynkach międzynarodowych”

Firma HAGMED realizowała także projekt pt. „Promocja wyrobów medycznych firmy HAGMED dla zwiększenia eksportu i rozpoznawalności marki na rynkach międzynarodowych”, który był dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Podstawowym celem projektu było zwiększenie przychodów z eksportu, rozpoznawalności firmy na rynkach międzynarodowych oraz podpisanie nowych kontraktów handlowych.
Program Operacyjny: Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa: 3 Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach
Działanie: 3.3 Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw
Poddziałanie: 3.3.3 Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – GO TO BRAND
Okres trwania projektu od 01.04.2017 r. do 31.12.2019 r.
„Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej technologii nakładania i utwardzania kleju UV wraz z kontrolą poprawności jego nałożenia”

HAGMED sp.z o.o. sp.k. relizowała projekt pt. „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej technologii nakładania i utwardzania kleju UV wraz z kontrolą poprawności jego nałożenia”, który jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Celem projektu był zakup usługi polegającej na opracowaniu i zaimplementowaniu nowej technologii zrobotyzowanego nakładania i utwardzania kleju UV wraz z kontrolą poprawności jego nałożenia. Powstała technologia umożliwia dalszy rozwój firmy, zwiększyła wydajność i efektywność produkcji, skróciła cykl produkcyjny, pozwoliła na osiągnięcie lepszej precyzji i powtarzalności produkcji oraz dostosowała produkcję do potrzeb rynku produkcji specjalistycznych i innowacyjnych wyrobów medycznych. Realizacja projektu, tj. uruchomienie technologii, pozwoliło Wnioskodawcy na wprowadzenie do oferty rozwiązań zwiększających możliwości pozyskiwania kontrahentów zarówno w kraju jak i zagranicą. W ramach projektu został zbudowany i przebadany, najpierw w warunkach laboratoryjnych, a następnie rzeczywistych, prototyp urządzenia realizującego opracowaną technologię.
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Oś priorytetowa 2 Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I
Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw
Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP
Okres trwania projektu od 29.04.2019 r. do 02.12.2020 r.